بازگشت

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

آرامش خاطر و رضایت مندی مشتریان همیشه از الویت‏‌های ارس خرید بوده است و در این راستا ارس خرید تمام سعی خود را بکار می گیرد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مقبول به دست مشتری برسد. با وجود این امکان دارد مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی ارس خرید سرویسی تحت عنوان خدمات پس از فروش در نظر گرفته است.
گروه‌های کالایی ارایه شده در وب‌ سایت ارس خرید، پس از فروش باید از نظر فیزیکی سالم به دست خریدار برسند، مانند کالاهای گروه‌ آرایش و زیبایی، سلامت و بهداشت، مد و پوشاک، محصولات غذایی، لوازم خانه و آشپزخانه، ابزار و تجهیزات که دارای گارانتی سلامت فیزیکی و اصل بودن کالا بوده و مشمول 7 روز مهلت بازگشت کالا هستند.

 

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

 

1 – اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری و یا اشکال فنی داشته باشد:

– ایراد یا اشکال فنی ، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از تحویل کالا، به واحد خدمات پس از فروش ارس خرید از طریق تلفن یا ایمیل یا چت آنلاین اطلاع داده شود و حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به ارس خرید عودت داده شود.
– برای استفاده از این سرویس باید کالای مرجوعی در کارتن یا جعبه اصلی خود به ارس خرید بازگردانده شود.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
– این سرویس ، اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (مثل شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا به مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی نادرست، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

2 – اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد:

– وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از تحویل کالا، به واحد خدمات پس از فروش ارس کالا از طریق تلفن یا ایمیل یا چت آنلاین اطلاع داده شود.
– اگر مغایرت، بدون باز شدن بسته بندی و استفاده از کالا قابل مشاهده است، (مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه) باید کالا دقیقا با همان شرایط اولیه خود و حالت اورجینال و بسته بندی اصلی آن هنگام تحویل و بدون استفاده کردن عودت داده شود. و اگر امکان تشخیص مغایرت و یا کسری اقلام همراه، فقط با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، کالای مرجوعی تنها در صورتی پذیرفته می شود که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود طبق شرایطی که در بالا ذکر گردید به ارس خرید بازگردانده شود.
– تصویر کالاها در وب سایت جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که امکان دارد در برخی موارد جزییات آن با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.

3 – اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد :

– ارس خرید تمام مرسولات خود را با بسته بندی ایمن و استاندارد به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب خریدار تحویل و رسید دریافت می نماید . بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و نقل بعهده ی شرکت حمل کننده کالا می باشد و ارس خرید در صورت تائید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می کند. باز هم یادآوری می شود که کالا باید در بسته بندی اصلی و بدون هیچ گونه تغییر در آن عودت داده شود. در غیر اینصورت ارس خرید از پذیرفتن آن و جبران خسارت معذور است.
– کالای آسیب دیده و همه ی لوازم جانبی و متعلقات آن باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورتجلسه تنظیمی شرکت حمل کننده کالا و فاکتور به خدمات پس از فروش ارس خرید ارسال شود. اگر آسیب در لحظه ی تحویل قابل مشاهده است مشتری می تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و اعاده به ارس خرید توسط شرکت حمل کننده کالا اقدام شود. پس از بررسی کالای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش ارس خرید اگر کالا خارج از ضوابط مندرج در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، کالا مجددا برای مشتری ارسال خواهد شد و اگر مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد استنکاف کند کالا به مدت یک ماه بصورت امانت نزد ارس خرید در واحد خدمات پس از فروش نگهداری خواهد شد و پس از انقضای این مهلت ارس خرید در قبال این کالا و زیان های وارد بر آن یا مفقود شدن آن هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش محصولات آرایشی و زیبایی

 

– اطلاعات هر محصول آرایشی مندرج در وب‌سایت ارس خرید، فقط برای اطلاع‌ رسانی است و جنبه مشاوره ندارد.
– خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوطه اقدام نماید. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب ‌سایت درج می نمایند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد بوده و این نظرات برای ارس خرید مسئولیتی ایجاد نمی‌کند و همچنین ارس خرید مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات مندرج بر روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست. درصورت عدم اطلاع و آگاهی و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه ارس خرید در این رابطه هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
– تنها در صورت تایید معیوب‌بودن کالای مرجوعی توسط ارس خرید یا تولیدکننده، حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور امکان هماهنگی برگشت و مرجوع وجه به مشتری وجود دارد.
– ارس خرید نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و …) مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوطه (نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش لوازم شخصی و سلامت و بهداشت

 

– اطلاعات این محصولات صرفا برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده، نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آن‌ها و ارس خرید مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.
– ارس خرید مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
– درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از این محصولات یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت‌‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه ارس خرید در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
– ارس خرید نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده از این محصولات مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط (نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش پوشاک و کفش

 

– درخواست مرجوعی در این گونه موارد تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که کفش یا پوشاک ایراد دار فقط یکبار تست شده باشد و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی کالای فوق هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ‌پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشند.
– لطفا مدنظر داشته باشید، در صورت ایراد ظاهری موضوع میبایست طی 24 ساعت از زمان تحویل کالا با ذکر شماره پیگیری سفارش ، به خدمات پس از فروش ارس خرید اطلاع داده شود.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به مواد خوراکی

 

– کلیه‌ی اطلاعاتی که در باره ی هریک از کالاهای خوراکی در صفحه‌ مربوط‌ه شان درج شده‌ است، از قبیل تصویر و هریک از مشخصات ذکرشده، فقط برای اطلاع مشتری و برگرفته از اطلاعات مندرج بر روی بسته‌بندی کالاهاست و از آن‌جا که منشاء این اطلاعات، تولیدکننده و یا واردکننده‌ قانونی این کالاهاست، «ارس خرید» مسئولیتی از این مورد برعهده ندارد، هم‌چنین، این اطلاعات نباید به‌عنوان مشاوره به‌حساب آیند.
– شرایط نگهداری، حمل، و ارسال کالاهای خوراکی به‌گونه‌ای ا‌ست که این کالاها تا زمانی که تاریخ انقضاء مصرف‌شان فرا نرسیده ‌باشد، قابلیت استفاده‌ خود را حفظ می‌کنند؛ به‌همین منظور، رویه‌های بازگرداندن کالا در این بخش با دیگر بخش‌های «ارس خرید» متفاوت است. چنانچه تا پیش از ارسال کالا از خریدتان منصرف شدید، لازم است در اسرع وقت نسبت به ‌تماس با واحد خدمات مشتریان ما به شماره 42012720-041 تماس بگیرید، و یا توسط چت آنلاین با ما در ارتباط باشید، و مراتب را با ذکر شماره‌ سفارش‌تان اطلاع‌رسانی کنید؛ در این صورت، می‌توانید سفارش‌تان را لغو کنید، و یا آن را تغییر دهید.
– هنگام دریافت کالایی که خریداری کرده‌اید حتماً پیش از امضاء رسید تحویل، آن را به‌دقت بررسی کنید، و در صورتی که ایراد و اشکالی در کالا مشاهده می‌کنید (مثلاً مغایرتی میان کالایی که به ‌شما تحویل داده می‌شود و کالایی که سفارش داده‌اید وجود دارد)، از تحویل‌گرفتن آن خودداری، و کالا را مرجوع کنید؛ سپس با واحد خدمات مشتریان ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم به‌ شما ارائه شود. در صورت دریافت کالا، چنان¬چه کالای تحویل‌شده اشکال و یا ایرادی دارد (مثلاً مغایرتی میان آن‌چه خریده‌اید و آن‌چه به‌شما تحویل شده‌است وجود دارد) ، تنها (۲۴) ساعت جهت تماس با واحد خدمات مشتریان ما جهت کسب راهنمایی‌های لازم فرصت دارید؛ در هر صورت، لطفاً تا پیش از تماس با واحد خدمات مشتریان ما از مرجوع‌ کردن کالا جداً خودداری فرمایید. (لطفاً به‌خاطر داشته‌باشید که اگر اشکال و یا ایراد کالا(مثلاً وجود مغایرت) از روی بسته‌بندی کالا قابل‌تشخیص باشد، مرجوع شدن کالا تنها در صورتی مقدور است که بسته‌بندی آن هیچ‌گونه تغییری نکرده‌باشد.

 

شیوه مرجوعی کالا

 

– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

– بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید:

استان آذربایجان شرقی – شهر جلفا – مجتمع تجاری سیتی سنتر – واحد 117 – کد پستی: 5441657054

 

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 

– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش ارس خرید برسد، هزینه‌های ارسال به عهده ارس خرید است.
– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به شرکت ارس خرید ارسال شود. همچنین تصویری از رسید تهیه و به آدرس info [at] araskharid.com  ایمیل شود و یا ضمیمه پیام در چت آنلاین شود.
– در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ارس خرید، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

چطور درخواست خود را جهت مرجوعی کالا به شما اطلاع دهم؟

 

از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:
– پیام خود را توسط چت آنلاین ارسال کنید و موضوع را در میان بگذارید.
– با شماره تلفن خدمات پس از فروش 42012720-041 تماس بگیرید و موضوع را در میان بگذارید.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.

پرسش های پرتکرار
چطور میتوانم مشخصات کاربری و ایمیل خود را ویرایش کنم؟
با وارد کردن ایمیل (یا شماره ی همراه ) وارد حساب کاربری خود شوید.
روی گزینه "پروفایل" کلیک کرده و در صفحه ‏"اطلاعات شخصی" مواردی که می خواهید را تغییر دهید و سپس دکمه ذخیره تغییرات را کلیک کنید.
چطور می توانم رمز عبور (گذرواژه) خود را بازیابی کنم؟
روی گزینه "ورود به حساب کاربری" کلیک کنید. در صفحه جدید روی گزینه "گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟" کلیک نمایید. جهت یادآوری کلمه ی عبور شماره موبایل یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. رمز عبور جدیدی برایتان پیامک یا ایمیل می شود.
آیا می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟
شما می توانید فقط برای سفارش های عمده و یا تعداد زیاد بصورت تلفنی سفارش دهید.
شماره تلفن برای ثبت سفارش تلفنی: 42012720-041
چطور می توانم کد تخفیف اولین خرید را بدست آورم؟
ابتدا پیج اینستاگرام ارس خرید را با کلیک روی این لینک فالو کنید، و سپس در دایرکت درخواست کد تخفیف اولین خرید را بکنید. کد تخفیف اولین خرید در دایرکت برایتان ارسال می شود.
آیا برای خرید از ارس خرید، حتما باید در سایت عضو باشم؟
بله، با این که بدون وارد شدن به سایت می‏‌توانید یک کالا را به سبد خرید اضافه کنید، اما برای انجام مراحل بعدی خرید و ثبت سفارش باید با حساب کاربری خود وارد سایت شده و یا در هنگام خرید، عضویت خود را تکمیل کنید.
چطور در ارس خرید سفارش خود را ثبت کنم؟
وارد پروفایل خود شوید. محصول مورد نظر خود را جستجو کنید. روی " افزودن به سبد خرید" کلیک کنید.
در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟
آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های ما بوده است و ارس خرید در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.
چطور میتوانم سفارشم را پیگیری کنم؟
وارد سایت ارس خرید شوید.
روی گزینه سفارش های من کلیک کنید.
در این قسمت با کلیک روی جزییات می توانید سفارش خود را ببینید.
می توانید در این قسمت روند آماده سازی و مراحل ارسال سفارش خود را پیگیری کنید.