آموزش نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

این روزها دیگر شستشوی ظرفها دغدغه ای بزرگ برای افراد مختلف نیست؛ با عرضه ماشین ظرفشویی به بازار همه کابوسهای ما درباره ظرفهای کثیف به پایان رسیده است. برای شستشوی ظرفها به کمک این وسیله از انواع و اقسام مایعات یا قرصهای مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده میشود؛ اما آیا نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی را میدانید؟

حتما شما هم تجربه مواجه شدن با ظرفهای کثیف، پس از به اتمام رسیدن کار ماشین ظرفشویی را داشته‌اید؛ علت این اتفاق چیست؟ اگر هنوز در خصوص روش استفاده از قرص ظرفشویی تردید دارید، ادامه مطلب را از دست ندهید!

ما در چند گام ساده طریقه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی را به صورت کامل و جامع به شما آموزش خواهیم داد.

قرص ماشین ظرفشویی

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی به سادگی آب خوردن!

استفاده از انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی بسیار ساده بوده و به قول معروف به سادگی آب خوردن است. با این حال نکاتی وجود دارد که دانستن آن الزامی است. مراحلی که در ادامه مطرح می‌شوند را یک به یک دنبال کنید.

  1. قرص ماشین ظرفشویی را از بسته‌بندی خارج کنید. (اغلب قرص‌ها فاقد بسته‌بندی هستند، اما چنانچه همچون برند فینیش از قرص‌هایی استفاده می‌کنید که بسته بندی جداگانه دارند، حتما قرص را از بسته بندی خارج کنید.)
  2. قرص ماشین ظرفشویی را در قسمت قرارگیری مواد شوینده دستگاه خود قرار دهید. توصیه می‌کنیم که تنها از یک قرص استفاده کنید. فرقی نمی‌کند که ظرف‌ها تا چه حد کثیف باشند، استفاده از قرص‌های ماشین ظرفشویی بیشتر منجر به تمیزتر شدن آنها نخواهد شد!
  3. اطمینان حاصل کنید که دست‌ها و محل قرارگیری شوینده کاملا خشک باشد. چرا که قرص‌های ماشین ظرفشویی به گونه‌ای فرموله شده‌اند که به راحتی با آب واکنش دهند.
  4. ظروفی را برای شستشو در ماشین ظرفشویی قرار دهید که دستگاه قابلیت شستشوی آنها را داشته باشد. ظروف فلزی را بر اساس دستورالعمل‌های دستگاه انتخاب کنید.
  5. ماشین ظرفشویی را روشن کرده و دما را روی 52 تا 60 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

آنچه بیان شد دستورالعمل کلی نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی بود. اما چنانچه از قرص‌های برند فینیش استفاده می‌کنید، با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

معرفی بهترین قرص ماشین ظرفشویی

اگر هنوز در خصوص قرص ماشین ظرفشویی ایده‌آل خود تصمیم نگرفته‌اید یا از محصولی که استفاده می‌کنید ناراضی هستید، قطعاً مطالعه این قسمت به کارتان می‌آید. تا به حال فکر کرده‌اید که قرص ماشین ظرفشویی مناسب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

یک محصول ایده‌آل برای شستشوی ظرف‌ها در درجه اول باید قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد. ترکیبات به کار رفته در این قرص نباید حاوی مواد سمی یا آسیب‌زا برای بدن ما باشد.

سهولت استفاده از آن و قیمت مقرون‌به‌صرفه نیز از دیگر خصوصیاتی است که هنگام انتخاب قرص ماشین ظرفشویی باید به آن دقت کنید. البته اگر از جمله افرادی هستید که به محیط زیست اهمیت می‌دهند، باید در رابطه با سازگاری این مواد شوینده با محیط زیست نیز اطمینان حاصل کنید.

قرص ماشین ظرفشویی فینیش (Finish)

محصولات برند فینیش در سه کشور آلمان، ترکیه و لهستان تولید می شود، و یکی از مشهورترین برندها در خصوص تولید قرصهای ماشین ظرفشویی به حساب می آید. این برند قرصهایی با قدرت پاک کنندگی بالا را به بازار عرضه کرده است. این قرصها به خوبی در سبد خرید ما ایرانیها جا باز کرده‌اند. قرص ماشین ظرفشویی فینیش را با تضمین کیفیت و به‌صرفه‌ترین قیمت از فروشگاه ارس خرید تهیه کنید. البته اگر به دنبال شوینده های مناسب دیگر هستید، دسته لوازم سلامت و بهداشت این وب سایت را از دست ندهید!

تعدادی از محصولات قرص ماشین ظرفشویی فینیش را در زیر می بینید :
قرص ماشین ظرفشویی فینیش مدل کوانتوم 72 تایی
قرص ماشین ظرفشویی فینیش کوانتوم 100 عددی
قرص ماشین ظرفشویی فینیش مدل کوانتوم مکس 85 عددی
قرص فینیش 100 تایی مدل hepsi bir arada max

طریقه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فینیش

طریقه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فینیش

برند Finish یکی از مشهورترین برندها در حوزه تولید مواد شوینده در دنیا به حساب می‌آید. در صورتی که قرص‌های ماشین ظرفشویی فینیش را برای شستشوی ظروف خود انتخاب کرده‌اید، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. قرص را از بسته بندی خارج کنید و آن را در بخش اصلی مواد شوینده دستگاه قرار دهید. برای هر بار شستشو به استفاده از یک قرص ماشین ظرفشویی فینیش اکتفا کنید.
  2. مطمئن شوید ظروفی که در ماشین ظرفشویی قرار داده‌اید، آسیبی به دستگاه وارد نمی‌کنند.
  3. ماشین ظرفشویی را روشن کرده و آن را روی دمای مورد نظر خود تنظیم کنید.

 

قرص ماشین ظرفشویی فیری (Fairy)

قرص‌های ماشین ظرفشویی فیری نیز یکی از پرفروشترین مواد شوینده دنیا به حساب می‌آیند. جالب است بدانید که این برند متعلق به کشور بلژیک بوده که محصولات آن براساس استانداردهای روز اروپا تولید و به بازار عرضه میشوند.
نحوه استفاده از قرص ظرفشویی فیری نیز همچون نکاتی است که قبل‌تر بدان اشاره کردیم. این محصول مانع از ایجاد جرم در دستگاه شده و جلایی خیره‌کننده به ظروف می‌بخشد.

تعدادی از محصولات قرص ماشین ظرفشویی فیری را در زیر می بینید :
قرص ماشین ظرفشویی فیری مدل پلاتینیوم بسته 90 عددی
قرص ماشین ظرفشویی فیری پلاتینیوم پلاس 75عددی
قرص ماشین ظرفشویی فیری Fairy پلاتینیوم پلاس 22 عددی
قرص ماشین ظرفشویی فیری جار 115 تایی

آیا میتوان قرص ماشین ظرفشویی را در قسمت پایینی دستگاه قرار داد؟

آیا میتوان قرص ماشین ظرفشویی را در قسمت پایینی دستگاه قرار داد؟

شاید به گوشتان خورده باشد که برخی از افراد قرص ماشین ظرفشویی را در قسمت پایینی دستگاه قرار می‌دهند. اما آیا این کار درست است؟

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی به این صورت است که قرص را باید در محفظه مخصوص شوینده دستگاه قرار دهید. هنگامی که قرص را در قسمت پایینی دستگاه می‌گذارید، احتمالاً به سرعت حل می‌شود و ترکیبات شوینده آن برای چرخه اصلی شستشو دیگر کارایی ندارند.

به همین خاطر است که با اتمام کار دستگاه، ظرف‌ها تمیز نشده و کثیف و آلوده باقی می‌مانند.

قرص ماشین ظرفشویی منقضی شده را دور بریزیم؟

قرص‌هایی که برای شسشتوی ظروف فرموله شده‌اند به طور میانگین به مدت 2 سال ماندگاری دارند. حال تکلیف قرص‌هایی که از تاریخ انقضای آنها گذشته است، چه می‌شود؟

خبر خوش اینجاست که شما این امکان را دارید که از این قرص‌ها استفاده کنید. چرا که این قرص‌ها هیچ گونه آسیبی به ظروف آشپزخانه یا دستگاه وارد نمی‌کنند. تنها نکته منفی آن است که این قرص‌ها همچون گذشته کارایی بالایی در شستشوی ظروف ندارند.

ظروفی تمیز و براق به کمک آشنایی با نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

با روی کار آمدن ماشین‌های ظرفشویی دیگر تمام دغدغه‌های ما برای شستن ظرف‌ها به پایان رسیده است. با انتخاب شوینده‌ای ایده‌آل، ظرف‌هایی تمیز و عاری از هر گونه آلودگی خواهیم داشت.

تنها کافی است که محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و با توجه به نکاتی که بیان شد، قرص ماشین ظرفشویی را در داخل دستگاه قرار دهید.